Považská Bystrica zdolaná

Považská Bystrica nás dnes školila počas posledného dejstva, ale 3 body predsa len zostali doma!

HC TOPOĽČANY - HK -95´POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Prvá tretina bola jednoznačne v našej réžii. V 11. minúte Laššo otvoril nielen náš ale aj svoj osobný gólový účet v tohtoročnej sezóne. Stav hry  zmenil na 1:0.

Ďalší gól padol až v druhej tretine z hokejky Hrudíka, ktorý zvýšil na 2:0. Náš gólový náskok navýšil Slávik za asistencie Olejníka a Kubeka v 31. minúte. Zdalo sa, že je rozhodnuté. Šesť sekúnd pred koncom druhého dejstva hostia využili naše dvojnásobné vylúčenie, odvolali brankára a otvárajú svoj gólový účet zásluhou Zlochu a znižujú na 3:1.

Posledné dejstvo nastúpili hostia v úplne inej forme. Jednoznačne nabrali sebavedomie a to sa začalo prejavovať v mimoriadne akčnej hre. Považská sa snažila za každú cenu zvrátiť skóre. Napriek viacerým šanciam zúžitkovali šancu až 3 sekundy pred koncom zápasu. Zásluhou Šefčíka zapisujú definitívny výsledok dnešného zápasu 3:2.

Na záver treba poznamenať, že Komžík dnes v bráne predviedol výborný výkon a podržal svoj tím.

GÓLY A ASISTENCIE: 11. Laššo (Podstavek, Pekarčík), 27. Hrudík (Laššo, Pekarčík), 31. Slávik (Olejník, Kubek) – 40. Zlocha (Ligas, Drevenák), 60.Šefčík (Drevenák, Ligas)

STRELY: 29:40

HC TOPOĽČANY: Komžík – Ďurčo, Španko, Kováčik, Hřebíček, Hrudík, Bystričan, Bulák – Gergel, Laššo, Pekarčík – Olejník, Tomčák, Kluka – Uhnák, Lantoš, Podstavek – Špankovič, Kubek, Slávik

HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA:  Lamper – Šefčík, Knudsen, Božík, Niník, Saboš, Augustín, Rufati – Dmitriev, Zlocha, Cíger – Ligas, Pšurný, Drevenák – Mokrohájsky, Švantner, Németh – Krieger, Turan

ROZHODOVALI: Vido – Kiepeš, Stankovič

DIVÁCI: 894

HODNOTENIE DNEŠNÉHO ZÁPASU:

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU TU

Ďalší zápas nás čaká v stredu 23. 10. 2019 u súpera - Bratislava Capitals.

Doma sa vidíme až v piatok 25. 10. 2019 o 18,00 hod. Zápas odohráme proti HK SKALICA. A to bude horúco!