90. výročie klubu HC Topoľčany

Fanúšikovia hokejového klubu HC Topoľčany,  predstavujeme Vám úplne nové logo a úplne novú sadu dresov, ktoré uvádzame pri príležitosti 90. výročia  klubu HC Topoľčany.

Hokej sa v Topoľčanoch objavil v roku 1932, keď vznikol klub AC Juventus Topoľčany. V roku 1935 vznikol ďalší klub ŠK Topoľčany. V roku 1939 sa zjednotili do jedného klubu s názvom TS Topoľčany. Neskôr vznikol aj armádny klub VTJ Topoľčany pôsobiaci ako B-mužstvo Dukly Trenčín. V roku 1993 došlo k spojeniu civilného HC Topoľčany a armádneho VTJ Topoľčany do HC VTJ Topoľčany. Od roku 2006 po zrušení zložky VTJ v Ozbrojených silách SR bol klub premenovaný na HC Topoľčany.

 Pôvodné logo nášho klubu bude minimálne na túto sezónu nahradené novým, ktoré v sebe nesie odkaz na jubilejnú 90. sezónu  nášho klubu. Tiež v ňom môžete nájsť podobizeň Žochára lebo " MY SME ŽOCHÁRI ". 

Slovo " Žochár " už neodmysliteľne patrí do slovníka každého Topoľčanca. Táto prezývka vznikla už v 19. storočí vďaka miestnym pomocníkom. Tí nakladali vrecia, inak nazývané aj žochy, na vozy. Nazvali ich Žochári.

 Tiež sa naši fanúšikovia môžu tešiť na dve úplne nové farebné sady dresov, ktoré sú tiež upravené tak, aby sme našu jubilejnú 90. sezónu oslávili ako sa patrí. V tmavej sade dresov naši chlapci už dnes odohrajú prvý pohárový zápas v Leviciach.


Ďalšie články