Ako sme otočili zápas proti UTE BUDAPEST

Dnešný tretí prípravný zápas
HC TOPOĽČANY  -  UTE BUDAPEST
sa skončil v riadnom hracom čase remízou 3:3 (0:2,2:0,1:1)

Samostatné nájazdy rozhodol A. Podstavek, ktorý strelil posledný a zároveň rozhodujúci gól.

Dnešný zápas mal fantastickú kulisu. Fanklub My sme Žochári neuveriteľne rozprúdil atmosféru v hľadisku, ktorá vyrvala až do samotného záveru hry.

Do prvej tretiny vstúpili topoľčianski hokejisti veľmi opatrne. To využil súper a v 6´otvoril skóre gólom Browna.
O necelé štyri minúty hostia upevnili svoje postavenie vydareným zakončením Ruska a zvýšili stav hry na 0:2.
Pred koncom prvej tretiny sa domáci hokejisti začali prebúdzať . Do šatne sa odchádzalo za stavu 0:2.

V druhej tretine sme už na ľade videli úplne iné domáce mužstvo. Ukázalo sebavedomie, dynamiku aj tlak na súpera. Nová posila topoľčianskeho tímu - Mikolášek sa predviedol v 29´ úspešným zakončením a znížil skóre na 1:2. V 39 minúte sme sa definitívne vrátili do hry opäť zásluhou Mikoláška, ktorý vyrovnal na 2:2.

V poslednom dejstve sme si udržali tempo a gólom Špankoviča sa dostali do vedenia 3:2.
24 sekúnd pred koncom zápasu nás neočakávane schladil súper gólom z hokejky Sikorcina.
Definitívnu bodku za zápasom dal A.Podstavek, ktorý strelil rozhodujúci gól v samostatných nájazdoch.

GÓLY: Mikolášek (2), Špankovič - Brown, Rusk, Sikorcin

HC TOPOĽČANY: Vičan, Kompas - Hudík, Štrudík, Huba, Hřebíček, Bystričan, Španko, Bajan, Kluka, Tomčák, Podstavek, Nemček, Lantoš, Mikolášek, D. Gergel, Laššo, Pekarčík, Olejník, Uhnák, Špankovič

UTE BUDAPEST: Farkas, Duschek - Carlson, Henderson, Odnoga, Borwn, Didiomede, Varga, Kovács, Csamango, Sikorcin, Benk, Nagy, Rusk, Nemes, Vincze, Godó, Pokornyi, Horváth, Kovács

Zajtra - 29. 08. 2019 o 18,00hod. nás čaká štvrtý prípravný zápas proti ďalšiemu maďarskému tímu DUNAÚJVÁROS.