Dubnica zdolaná, ôsma výhra v rade na konte!

HC TOPOĽČANY - MHK TSS GROUP Dubnica 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Oba tímy dnes predviedli krásne hokejové divadlo s extraligovými parametrami, ktoré sledovalo takmer 1300 divákov.

Už počas prvej tretiny bolo jasné, že Dubnica bude ťažký súper. Od začiatku hry sme mali niekoľko vyložených šancí skórovať, gól prišiel až v 15. minúte z hokejky Tomčáka. Zabezpečil nám tak vedenie 1:0.

Druhé dejstvo ponúklo ešte väčšiu dynamiku. Hneď v prvej minúte zvýšil náš gólový náskok na 2:0 Jožo Kováčik, ktorým si do osobnej štatistiky pripísal  už jedenásty bod v tohtoročnej sezóne. Naša radosť z dvojgólového náskoku netrvala dlho. O necelé dve minúty využíva príležitosť Kaneat a znižuje na 2:1.

Počas poslednej tretiny súboj doslova graduje. Oba tímy mali niekoľko príležitostí zmeniť stav hry. Definitívnu bodku za dnešným zápasom dal 38 sekúnd do konca Lantoš a s konečnou platnosťou tak potvrdil naše víťazstvo.

Vynikajúca kombinačná hra a výborný výkon Kompasa nám dnes zabezpečili ďalšie tri body.
Máme ôsme víťazstvo v rade a so ziskom 23 bodov sa držíme na druhej priečke SHL v tesnom závese za Bratislava Capitals, ktorá má rovnaký počet bodov.

GÓLY A ASISTENCIE: 15. Tomčák (Koyš), 21. Kováčik (Koyš, Kluka), 60. Lantoš (Ďurčo, Huba) – 23. Kanaet (Jakubík, Ďuriš)

STRELY: 33:45

HC TOPOĽČANY: Kompas – Ďurčo, Huba, Kováčik, Hřebíček, Bystričan, Hrudík, Španko, Špankovič – Gergel, Laššo, Pekarčík – Koyš, Tomčák, Kluka – Džugan, Lantoš, Podstavek – Olejník, Uhnák, Slávik

MHK TSS GROUP DUBNICA NAD VÁHOM: Lakosil – Švec, Bagin, Košecký, Chatrnúch, Fančovič, Jarábek, Dúžek, Trška – Kristín, Hegyi, Kokavec – Luhový, Nemček, Jakúbek – Jakubík, Ďuriš, Kanaet – Hudák, Krajč, Ďurina

Rozhodovali: Tvrdoň – Sankovič, Kiepeš

DIVÁCI: 1282

Ľ. HURTAJ - hodnotenie zápasu:

Fotogaléria zo zápasu

Dnešným zápasom sme dostali krásnu pozvánku na piatkový zápas proti HK VITAR MARTIN!