Dunaújváros sme zdolali 5:4

HC TOPOĽČANY - DUNAÚJVÁROS 5:4 (1:1,2:2,2:1)

Diváci dnes mali možnosť vidieť veľmi pekný hokejový súboj, v ktorom nebola jednoznačná dominancia. Oba tímy predviedli vyrovnanú hru. Víťaz mohol byť len jeden a sme radi, že vyhralo naše domáce mužstvo.
Súper nám jednoznačne "sadol". Už v 6.minúte otvoril skóre Špankovič a poslal nás do vedenia. Odveta súpera prišla ešte počas prvej tretiny z hokejky Kovacsa B.. Do šatne sa odchádzalo za stavu 1:1.

V druhej tretine boli úspešnejší v zakončení hostia. V 30. minúte poslal hostí do vedenia Sonogyi B.. O necelé 3 minúty neskôr vraciame úder z hokejky nášho obrancu Ďurča a vyrovnávame na 2:2.

32.  minútu  hostia využívajú presilovú hru a zvyšujú na 2:3 zásluhou Dansereaua. 42 sekúnd pred koncom druhej tretiny vidíme vydarené zakončenie v podaní Jakuba Hrudíka a opäť vyrovnávame na 3:3.

Začiatok posledného dejstva nám praje a v 45.minúte  Lantoš mení stav hry na 4:3. Hostia začínajú čoraz viac napádať a v 52. minúte opäť dorovnávajú gólom Sonogyiho B. na 4:4 .
53. minúta definitívne zaknihovala naše víťazstvo v podaní gólu Kubeka.
Súper nepúšťal výhru ľahko a bojoval do poslednej sekundy. Naša obrana a gólman však úradovali bezpečne.

Góly: Špankovič Adam, Ďurčo Juraj, Hrudík Jakub, Lantoš Vladimír, Kubek Lukáš - Kovacs Bronson, Somogyi Balazs, Dansereau Keegan, Sonogyi Balazs

HC TOPOĽČANY: Kompas E., Komžík M.- Huba P., Štrudík O., Gergel D., Podstavek A., Kluka M., Špankovič A., Lantoš V., Hrudík J., Španko P., Ďurčo J., Bajan D., Tomčák J., Bystričan M., Laššo D., Olejník M., Buc Ľ., Kubek Lukáš, Čičmanec Peter, Mikolášek M., Hřebíček M.

DUNAÚJVÁROS: Hughson G., Spodniak J.-Kovacs B., Vuorijarvi N., Lenďák M., Baker G., Dósa K., Weninger B., Raduly N., Dansereau K., Mazurer D., Azari Z., Somogyi B., Sillo A., Turcote H., Nemeth P., Kovacs E., Pinczes O., Tamas I., Gulacsi Á., Somogyi N.

Fotogalériu zo zápasu si môžete prezrieť na našom FB profile tu

Ďalší prípravný zápas odohráme opäť na domácom ľade v utorok 03.09.2019 o 18,00hod
Hostiť budeme tentokrát  český tím HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ.