Ema Gálisová hviezdi na MS žien v lotyššskej Rige

RIGA (SZĽH) – Slovenská ženská hokejová reprezentácia sa priblížila k postupu do vyššej výkonnostnej skupiny majstrovstiev sveta. V stredajšom treťom vystúpení na šampionáte B-skupiny I. divízie zdolala hráčky Veľkej Británie 7:1 a má na konte naďalej plný počet bodov. Ďalší duel odohrajú Slovenky v piatok o 11.30 SELČ proti Taliankam. Všetky zápasy, podujatia môžete sledovať naživo na YouTube kanáli IIHF.

Zverenky trénera Miroslava Mosnára mali vydarený vstup do stretnutia. Už v 9. minúte viedli o dva góly. Nepríjemné Britky si však vypracovali až dvanásť streleckých pokusov a dokázali znížiť v presilovke. Nenápadné nahodenie Kathryn Marsdenovej od modrej čiary vyletelo spoza hráčok a prepadlo do slovenskej siete. Súperky neboli bez šancí ani v prostrednom dejstve, ale dobrými zákrokmi ich eliminovala brankárka Andrea Rišianová a na druhej strane klziska sa v koncovke ukázala kvalita výberu spod Tatier. Slovenky nastrieľali v druhej tretine až štyri góly. Dvakrát uspela strelami od modrej čiary odchovankyňa HC Topoľčany Ema Gálisová, prispela tak ku víťazstvu našej reprezentácie, po jednom zásahu si pripísali Janka Hlinková a Lilien Beňáková.

Podobne ako v predchádzajúcich dvoch dueloch, aj v treťom zápase na šampionáte slovenské hokejistky v záverečnej tretine kontrolovali dianie na ľade a nedopustili dramatizáciu stretnutia. Napriek viacerým príležitostiam na oboch stranách sa skóre zmenilo len raz. V 60. minúte zblízka presne namierila Hlinková.

Ema Gálisová je aktuálne hráčkou tímu ŠKP Bratislava s ktorým v tejto sezóne zažila ďaľší veľký úspech. Hokejistky ŠKP Bratislava získali majstrovský titul v EWHL. Tím centralizovanej prípravy slovenskej ženskej hokejovej reprezentácie HC ŠKP Bratislava triumfoval v nadnárodnej Európskej ženskej hokejovej lige (EWHL). Vo finálovom dvojzápase si poradil s favorizovaným maďarským Hokkiklub Budapešť so skóre 3:2.

Spomenuté družstvá zviedli dva súboje v priebehu dvoch dní. Prvý zápas sa uskutočnil v piatok na klzisku Bratislavčaniek, kde sa zrodilo víťazstvo slovenského tímu 2:1. Hráčky ŠKP Bratislava tvoria základ kádra národného tímu na majstrovstvách sveta B-skupiny I. divízie, kde sa pobijú o postup do vyššej výkonnostnej skupiny.  Turnaj v lotyššskej Rige sa začal už od 31. marca.

Eme Gálisovej a Romane Košeckej odchovankyniam HC Topoľčany prajeme na MS žien veľa uspechov a žiadne zranenie. Dievčatá robíte nám radosť.