Hurtaj aj v ďalšej sezóne hlavným trénerom...

Vedenie HC Topoľčany predĺžilo zmluvu hlavnému trénerovi Ľubomírovi Hurtajovi na ďalšie obodobie. 

 

Ľubomír Hurtaj hodnotí uplynulú aj nadchádzajúcu sezónu:

 

1. Stručné zhodnotenie uplynulej sezóny 2020/2021 z pohľadu hlavného trénera? 

 

Minulú sezónu nemôžem hodnotiť ako úspešnú, keďže sme vypadli v prvom kole play off. Celá sezóna bola ako na hojdačke. Mali sme celkom dobrú prípravu, kde sme sa predstavili v dobrom svetle v Kaufland cupe. Potom sa sezóna prerušila a následne sme začínali odznova. Síce sme sa počas tejto covid sezóny držali na prvých troch miestach, ale v závere nám odišla forma, prišli zranenia plus karantény hráčov a už sme sa nedokázali vrátiť do hernej pohody. Ďalším aspektom bolo, že nám chýbali diváci, pre nás sú diváci hnacím motorom a šiestym hráčom na ihrisku. Veríme, že sa diváci už túto sezónu vrátia na tribúny. Môžem povedať, že sme sa v tej covidovej sezóne asi vytrápili viac ako iné mužstva čo malo vplyv na priebeh celej sezóny a jej výsledkoch.

 

2. Ako bude vyzerať prípravné obdobie pred novou sezónou 2021/2022

 

Máme už dohodnuté nejaké prípravné zápasy, kde riešime maďarských súperov ako to bolo vo zvyku v predošlých rokoch čo by prinieslo väčšiu atraktivitu zápasov, záležať však bude na epidemiologickej situácií. Ďalej máme informácie, že by mal pokračovať aj Slovenský pohár ( Kaufland cup ), ale  ešte to nie je potvrdené. Budeme našich fanúšikov informovať o príprave mužstva, takisto o zložení kádra na našej stránke. 

 

3. Ako sa formuje mužstvo a ako to vyzerá s kádrom na novú sezónu? Sú podpísaní nejakí hráči?

 

Spolu s vedením HC sme začali kontaktovať hráčov o ktorých by sme mali záujem. Niektorí hráči nám volajú a pýtajú sa na skúšku. Pomaly teda formujeme mužstvo a dúfame, že do 02.08.2021 kedy by sme mali ísť na ľad by bolo viac menej už pokope. Už v najbližšom období by sme Vám chceli predstaviť jeden z našich oporných bodoch zostavy pre novú sezónu. 

 

4. S akými ambíciami pôjdete do sezóny?

 

Situácia je podobná minulému roku, keďže aj tento rok niektorí hráči ukončili kariéry a našli si civilné zamestnania. Tiež nikto nevie aká bude situácia v septembri ohľadom covidu. Určite chceme zložiť konkurencieschopné  mužstvo, ktoré by malo byť stabilné na popredných miestach tabuľky, avšak z roka na rok je to ťažšie a ťažšie nájsť kvalitných hráčov.

 


Ďalšie články