Martin nám nepustil ani bod

HK VITAR MARTIN - HC TOPOĽČANY 5:4 (2:0,3:2,0:2)

Napriek veľkej bojovnosti a snahe sa dnes vraciame z Turca bez jediného bodu.

Zápas začal lepšie pre domácich. Prvá tretina bola jednoznačne pod kontrolou martinských hráčov. Skóre otvorili v 8. minúte presnou strelou z hokejky Poliačeka (asistencia Dírer, Brezniak). O tri minúty neskôr bralo zásluhu za zvýšenie gólového náskoku na 2:0 opäť domáce trio Dírer - Poliaček, Brezniak.
Do šatní sa odchádzalo za stavu 2:0.
V druhej tretine prišla veľká šanca nášho tímu. Najskôr v 26. minúte Kluka (asistencia Jakúbek, Laššo) znížil na 2:1 a o tri minúty neskôr vyrovnal skóre na 2:2 Jakúbek (asistencia Huba, Kluka). Žiaľ, situáciu sme nedokázali využiť, ani udržať a ešte do konca druhého dejstva sme inkasovali tri rýchle góly. V 32.minúte súper zúžitkoval presilovú hru a zásluhou Pokrivčáka znížil na 3:2. Dvojnásobná studená sprcha prišla v 35.minúte, kedy sme dostali ďaľšie dva góly. Stav hry sa zmenil na 5:2.
Zdalo sa, že je rozhodnuté. Ale ani trojgólové manko neodradilo topoľčianskych hráčov a v poslednej tretine rozbalili svoju hru.
V 42. minúte Jakúbek presnou strelou prekonal Krasanovského a znížil na 5:3. Ďalšiu príležitosť využil Bečka v 45. minúte a zaknihoval výsledok dnešného zápasu na 5:4. Viac sa nám do konca hracieho času nepodarilo.
Tri body zostali v Martine.

GÓLY A ASISTENCIE: 8. Poliaček (Dírer, Brezniak), 11. Dírer (Poliaček, Brezniak), 32. Pokrivčák (Dírer, Tabaček), 35. Rudzan (Rusina, Šimon), 35. Melcher (Babka) – 26. Kluka (Jakúbek, Laššo), 29. Jakúbek (Huba,Kluka ), 42. Jakúbek (Kluka), 45. Bečka (Hrudík, Pekarčík)

STRELY: 42:34

HK VITAR MARTIN: Krasanovský (Bernát) – Lavička, Tabaček – Šimon, Rusina – Burzík, Ligas – Melcher, Nauš T. – Brezniak, Dírer, Poliaček – Videlka, Murček, Rudzan – Nauš A., Jurášek, Žiak – Rešetár, Babka, Pokrivčák

HC TOPOĽČANY: Kompas (Komžík) – Hřebíček, Ďurčo – Huba, Bystričan – Hrudík, Španko – Bulák – Bečka, Tomčák, Pekarčík, Kluka, Jakúbek, Podstavek – Gergel, Laššo, Špankovič – Olejník, Uhnák, Kubek

ROZHODOVALI: Purgat – Hajnik, Ďurina