Novým trénerom A-tímu je Vladimír Matejov, pozícia asistenta so sebou prináša novinku

Novým hlavným trénerom seniorského tímu HC Topoľčany sa stal 56-ročný Vladimír Matejov. Z funkcie asistenta tak prešiel do pozície šéfa striedačky.

 

„Ponuka na stole bola už dlhšie, ale v hre boli aj iní tréneri. Uvažovali sme nad tým, že ak by som sa stal hlavným trénerom ja, bolo by pomerne náročné zohnať asistenta. Potom som však prišiel s myšlienkou hrajúceho asistenta trénera,“ prezradil na úvod Matejov.

 

Konkrétne meno ešte nechcel prezradiť. „Vybral som si ho zo skúsených hráčov z tímu. Mám s tým dobré skúsenosti zo zahraničia. Môžem povedať, že to bude jeden z obrancov. Bude mi pomáhať aj pri tréningovom procese, pri koučingu a aj pri odovzdávaní rád mladším hráčom.“

Zmeny v kádri určite budú

 

Momentálne sa hráči pripravujú individuálne a začiatkom augusta sa začne už aj s tréningovým procesom na ľade. Ako však vyzerá skladba tímu?

 

„Všetko závisí od finančných možností klubu. Od toho sa odvíja aj zostava mužstva. Nie všetci hráči majú podpísané zmluvy, ale pracujeme na tom. Riešime viacerých z minulej sezóny a rysujú sa aj príchody nových hokejistov. Chceme dať znovu príležitosť mladým hráčom. Na skúšku by mali prísť dvaja ruskí útočníci,“ povedal Vladimír Matejov.

 

Prehovoril aj o mimoriadne produktívnom rusko-ukrajinskom útoku. „Andrej Legalin odišiel do Skalice. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie v prípade Oleksandra Plochotnika. Viktor  Shakhvorostov má u nás stále podpísanú zmluvu pre nasledujúcu sezónu.“ V tíme zostáva aj kapitán Miloš Bystričan a na post brankára prichádza nová tvár. Ostatné zmeny v mužstve bude klub uvádzať na svojích stránkach.

 

Cieľ pred sezónou prezradí až na konci prípravy

 

Ako sa hovorí, doma nikdy nie ste prorokom. Uvedomuje si to aj tréner Matejov. „Ciele pre sezónu vám dnes a ani začiatkom augusta nepoviem. Veľa hráčov ešte nepoznám, potrebujem otestovať ich fyzickú pripravenosť a postupne budem na tom pracovať. Konečný cieľ a ambície mužstva by som preto chcel prezradiť až po poslednom prípravnom zápase,“ predostrel svoj plán.

 

Vladimír Matejov bol ako hlavný tréner na striedačke Topoľčian v sezóne 2009/10 spoločne s asistentom Ľubomírom Hurtajom starším. „Tú sezónu si veľmi vážim. Hrali sme výhradne s topoľčianskymi hráčmi. Teraz chcem skĺbiť mladosť a skúsenosť,“ doplnil.

 

„Chcem v prvom rade hrať hokej, ktorý sa bude divákom páčiť. Radi by sme hrali útočný a atraktívny hokej, ten však vyžaduje veľa korčuľovania. Možno to hneď od úvodu nepôjde, veď aj v minulej sezóne sme sa rozbiehali postupne.“

Chcem sa sústrediť na domácich a mladých hráčov

 

Dlhé roky strávil tréner Vladimír Matejov aj v Maďarsku. Trénoval reprezentácie do 18 a 20 rokov a pôsobil v kluboch Dunaújváros či Győr. „Hoci mám kontakty a pomohol som vychovať viacerých reprezentantov, z Maďarska asi žiadny hráč nepríde. Platové podmienky sú tam totiž na úrovni slovenskej extraligy,“ priblížil skúsený tréner.

„Radšej sa chcem sústrediť na domácich a mladých hráčov, prioritne na tých slovenských. S maďarskými klubmi si však zahráme v príprave. Či už budem trénerom pri A-tíme alebo nie, chcem pomôcť rozvíjať mládež. Ideálne by bolo, ak by sa nám podarilo každý rok zapracovať aspoň jedného či dvoch mladých hráčov.“

Keď to odflákneme, vyvodím dôsledky

 

S trénerom sme sa rozprávali aj o divákoch, ktorý vedia v Topoľčanoch vytvoriť tradične výbornú atmosféru. „Nedopustím na fanklub ani ostatných divákov. Niekedy mi však nedá nepočuť pokriky na hráčov, keď sa nedarí. O to viac si vážim, že ich dokážu povzbudiť v horších a kritických chvíľach.

Niekedy sa prehrá, hoci sa hrá so srdcom. Súper je proste občas lepší. Keď to odflákneme, z toho budem vždy vyvodzovať dôsledky,“ dodal na záver Vladimír Matejov.