Presná súhra Plochotnika s Legalinom

HC Topoľčany – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:2 pp (1:2, 0:0, 1:0 – 1:0)

Najviac divákov zavítalo v 15. kole na topoľčiansky zimný štadión. Ich miláčikovia tentokrát hostili hokejistov Žiaru nad Hronom. Podľa predzápasových kurzov bol favoritom domáci celok, no celý zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Víťaza sme v riadnom hracom čase nespoznali, a tak muselo rozhodnúť až predĺženie. V ňom mali viac šťastia „žochari”, najmä vďaka presnej súhre Plochotnika s Legalinom.

Asistent trénera Žiar nad Hronom Tomáš Nádašdi:

,,Bol to celkom dobrý zápas a myslím si ', že aj vo vynikajúcej atmosfére. Začali sme veľmi dobre, zodpovedne sme dodržiavali to čo sme povedali. Škoda nejakých šancí v druhej tretine, ktoré sme nepremenili a hlavne škoda tých oslabení, ktorých bolo na nás veľa. Chcel by som poďakovať chlapcom za dnešný výkon, že to ubojovali aj v tom predĺžení, kde sme skúsili odvolať brankára ale 4:3 nám nevyšlo."

Asistent trénera HC Topoľčany Vladimír Matejov:

,,Ja by som chcel v prvom rade pochváliť chalanov ako odohrali ďalší zápas po sebe a samozrejme veľmi dobrých divákov, ktorí fantasticky povzbudzovali počas celého zápasu. Diváci videli veľmi dobrý zápas. Žiar hral veľmi dobre, dobre bránil aj s brankárom Petríkom, ktorý veľmi dobre chytal a pochytal nám množstvo šancí, ktoré my sme nepremenili a mohli sme rozhodnúť zápas už v riadnom hracom čase."

Góly: 8. Šandor (Urban), 43. Novák (Dosek, Šakvorostov), 65. Plochotnik (Legalin) – 7. Kremnický (Tatár), 20. Suľovský (Šeliga, Šramaty). Rozhodovali: Valach, Moller – Bezák, Nosek; strely: 39:19; vylúčení: 6:10; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 1932 divákov.

Topoľčany: Borák – Bystričan, Urban, Novák, Sedlák, Dosek, Kupec, Pupák, Pánik – Legalin, Plochotnik, Šakvorostov – Klíma, Bartakovics, Surový – Matěj, Piačka, Ručkay – Gergel, Gaťár, Šandor

Žiar nad Hronom: Petrík – Rais, Kobolka, Kuboš, Šeliga, Pač, Zubák, Jamrich, Kremnický – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Suľovský, Šramaty, Lunter – Magdolen, Halama, Tatár – Gábor, Brumerčík, Rajčan  

 


Ďalšie články