Proti Krídlam bez bodu

Report od klubu Modré krídla Slovan:

V úvodnej časti zápasu to bol minisúboj brankárov. Na domácej strane Samuel Hlavaj čelil viacerým rýchlym protiútokom hostí. Na strane Topoľčian držal čisté konto dobre chytajúci Michal Vojvoda. V prvej tretine sa ani jeden z tímov nedokázal dostať do tlaku, a tak sa tímy vybrali do kabín za bezgólového stavu 0:0.

V druhej tretine sa o prvý gól zápasu postaral útočník domácich Lukáš Lipiansky, ktorý zúžitkoval presnú prihrávku spoza brány od kapitána domáceho celku Miroslava Preisingera. Hostia boli celý čas nebezpeční v útočnom pásme, no brankár domácich držal čisté konto.

Záverečnú časť odštartovali aktívnejšie hostia. Modré krídla museli zvýšiť pozornosť v obrane, aby nepustili hostí k možnosti vyrovnania. Samuel Hlavaj musel čeliť viacerým prečísleniam tímu HC Topoľčany. Tri minúty pred koncom bol za seknutie vylúčený hosťujúci kapitán Bystričan a domáci dokázali využiť početnú výhodu vďaka Ožvaldovi. Do prázdnej brány zavŕšil gólom na 3:0 útočník Modrých krídiel Petriska.

Po tretí raz v prebiehajúcom ročníku nenašla ofenzíva Topoľčian recept na prekonanie súperovho brankára. „Žochári“ si po jedenástich odohraných dueloch držia katastrofálny priemer jediného vstreleného gólu na zápas. Oveľa spokojnejší môže byť brankár Samuel Hlavaj, ktorý pri svojom štvrtom štarte za rezervu Slovana zaknihoval čisté konto. Modré krídla natiahli víťaznú šnúru na číslo tri.

Modré krídla Slovan – HC Topoľčany 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 34. Lipiansky (Preisinger, Petriska), 58. Ožvald, 60. Petriska (Preisinger, Lipiansky). Rozhodovali: Konc ml., Valachovič – Haringa, Šefčík; strely: 28:28; vylúčení: 2:1; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 159 divákov.

Slovan: Hlavaj – Demo, Žabka, Bohunický, Krakovský, Myšiak, Hauser, Škultéty, Lopuchovský – Fetkovič, Dej, Ožvald – Preisinger, Lipiansky, Petriska – Klučiar, Bezák, Trubač – Polák, Petráš, Matoušek

Topoľčany: Vojvoda – Hřebíček, Dúžek, Zekucia, Bystričan, Dosek, Laurenčík, Melicher – Ručkay, Tomčák, Vybiral – Piačka, Plochotnik, Hvila – Tomala, Nagy, Cápay – Matej, Gergel, Šandor