Proti Spišiakom sme potvrdili úlohu favorita

HC TOPOĽČANY - HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Bojovných spišiakov sme jednoznačne zdolali. Michal Kluka si na konto pripísal hattrick! Dnešný zisk troch bodov nás posunul na momentálnu 2.priečku ST.Nicolaus 1.HL.

Prvá tretina bola viac-menej zahrievacím kolom sprevádzaná vylúčeniami na oboch stranách.
Diváci si na prvý gól museli počkať až do druhého dejstva. Gólový účet domácich otvoril v 23. minúte Kluka. O tri minúty na to zvýšil Tomčák gólový náskok na 2:0.

Tomčák a Kluka si zopakovali úspešné akcie aj v poslednom dejstve. Za necelú minútu sa postarali o navýšenie skóre na 4:0. Spišiakov však neodradilo ani štvorgólové manko a snažili sa počas presilových hier zvrátiť stav hry. Doslova ožili a rozpútali streleckú smršť pred Halovu bránou. Gólman domácich predviedol famózny výkon a bez váhania zmaril všetky gólové príležitosti hostí.
Na ukľudnenie situácie domáci využili oddychový čas.
Napokon sa bojovnosť spišiakom predsa-len vyplatila. V 50.minúte Ondov znížil na 4:1.

Definitívnu bodku v dnešnom derby dal Michal Kluka svojím tretím gólom v 56. minúte a zaknihoval víťazstvo na 5:1.

Góly a asistencie: 23. Kluka (Bulák), 25. Tomčák (Podstavek, Halo), 42. Tomčák (Ďurčo, Podstavek), 42. Kluka (Kováčik, Kalináč), 56. Kluka (Tomčák, Hrudík) – 50. Ondov (Koky, Polomský)

Strely: 37:47

HC Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Bulák, Bystričan, Duran, Šťastný – Podstavek, Tomčák, Tábi – Kluka, Kalináč, Nemček – Dvonč, Laššo, Pekarčík – Gergel, Klenko, Bečka.

HK Spišská Nová Ves: Surák – Vantroba, Grebenyuk, Gerasimov, Soveľ, Zekucia, Krmenčík, Selickis – Ondov, Koky, Polomský – Köver, Nagy, Findura – Mikula, Olejník, Zwick.

Rozhodovali: Valko – Ziolkovský, Danko

Diváci: 801

HODNOTENIE DNEŠNÉHO ZÁPASU:

Ľ. Hurtajom (tréner HC Topoľčany):

Fotogaléria zo zápasu si môžete prezrieť na našom FB profile tu

Ďalší zápas odohráme už v nedeľu 13.01.2019 proti HC Mikron Nové Zámky B v ich domácom prostredí.