Prvá hokejová liga sa mení na Slovenskú hokejovú ligu

Miroslav Šatan, prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja dnes na tlačovej konferencii informoval o viacerých zmenách a novinkách, ktoré sa týkajú druhej najvyššej hokejovej súťaže. 

Prvou z nich je, že z  I. hokejovej ligy bude od tejto sezóny niesť názov Slovenská hokejová liga. Druhá najvyššia hokejová súťaž vstupuje do ďalšieho ročníka s množstvom noviniek, výraznejšie ju podporí Slovenský zväz ľadového hokeja. Víťaz Slovenskej hokejovej ligy 2019/20 sa automaticky kvalifikuje do Tipsport Ligy 2020/21.


Do Slovenskej hokejovej ligy zasiahne v tejto sezóne desať tímov, v porovnaní s predošlou chýbajú Michalovce, ktoré uspeli v baráži o Tipsport Ligu, Nové Zámky B, Humenné a Prešov. Novými klubmi na prvoligovej mape sú MsHK DOXXbet Žilina a HK Levice, ktoré budú vystupovať ako farma Nitry a nemôžu postúpiť o úroveň vyššie. V súťaži sa okrem tejto dvojice predstavia aj HK Martin, HC Topoľčany, HK Skalica, MHK TSS Group Dubnica nad Váhom, Bratislava Capitals, Gladiators Trnava, HK Spišská Nová Ves a HK ´95 Považská Bystrica. Každý z účastníkov Slovenskej hokejovej ligy sa stretne raz doma a raz vonku aj s reprezentáciou do 18 rokov, ktorá sa bude centralizovane pripravovať v Piešťanoch na vrchol svojej sezóny.

V porovnaní s minulými rokmi sa chce na kontrole a smerovaní Slovenskej hokejovej ligy viac podieľať aj Slovenský zväz ľadového hokeja. „Našim cieľom je, aby súťaž mala výraznejšie rozvojový charakter pre mladých hráčov. Chceme pomôcť organizačne, marketingovo i metodicky, aby Slovenská hokejová liga mala každou sezónou vyššiu úroveň a spĺňala úlohy, ktoré od nej náš hokej očakáva,“ hovorí prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

Slovenský zväz ľadového hokeja vstúpi do Slovenskej hokejovej ligy aktívnejšie aj na marketingovom poli. „Na zlepšovanie úrovne súťaže sme uvoľnili pre kluby dokopy 500-tisíc eur. Slovenský zväz ľadového hokeja sa tak stáva hlavným partnerom Slovenskej hokejovej ligy. V súvislosti s tým sme predstavili aj nové logo tejto súťaže,“ povedal Miroslav Šatan. Od klubov získal zväz priestor na ľade i na mantineloch, na ktorom bude prezentovať partnerov a sponzorov. Do budúcnosti chce získať pre ligu aj ďalších marketingových partnerov.

Desiatka riadnych účastníkov Slovenskej hokejovej ligy sa v základnej časti stretne navzájom štyrikrát systémom dvakrát doma, dvakrát vonku. Navyše počas základnej a nadstavbovej časti, raz v Piešťanoch a raz doma, nastúpi proti reprezentačnej osemnástke, ktorá hrá mimo súťaž. Hracími dňami sú väčšinou streda a piatok.

Podrobne o všetkých novinkách v tohtoročnej Slovenskej hokejovej lige sa dočítate na stránke hockeyslovakia tu

 

Zdroj: SZĽH , Foto SZĽH


Odporúčame