Seniori HC Topoľčany postupujú priamo do PLAY-OFF

Okrem víťaza základnej časti si zaistili štvrťfinálovú miestenku aj Skalica, Martin, Humenné, Topoľčany a Dubnica.

 

Mužstvá na 7. až 10. mieste čaká od utorka kvalifikácia o play-off. Siedma Považská Bystrica narazí na desiate Modré krídla Slovana, ôsma Trnava si zmeria sily proti nováčikovi zo Žiaru nad Hronom. Kvalifikácia o play-off sa hrá na tri víťazné zápasy.  

Levice sezónu ukončia na 11. mieste, posledné Brezno čaká aprílová baráž o udržanie sa v TIPOS SHL proti víťazovi 2. hokejovej ligy.

Žiaľ, aj do priebehu tohto ročníka výrazne prehovorila pandémia koronavírusu. Odložených bolo vyše 30 duelov, z ktorých sa napokon 6 zápasov nepodarilo dohrať. A to aj napriek úsiliu všetkých zainteresovaných.

„My sme už pred sezónou rátali s tým, že takáto situácia môže nastať. Preto sme nastavili model, ktorý v prípade neodohraných zápasov v základnej časti rátal s uplatnením bodového koeficientu. Treba povedať, že niektoré kluby vo februári odohrali 12 aj 13 zápasov a už naozaj nebolo kedy ostávajúce stretnutia dohrať. Preto sme sa aj s klubmi zhodli, tiež v záujme zdravia hráčov, že to nebudeme siliť a šesť zápasov po skončení základnej časti dopočítame bodovým koeficientom, ktorý vychádza zo vzájomných zápasov,“ vysvetľuje člen Ligovej rady SHL Rastislav Konečný.

Body sa udelia tímom na základe vzájomných odohratých zápasov jednotlivých družstiev počas základnej časti sezóny 2021/2022, pričom sa rozdeľujú body pomerným spôsobom za zvyšné neodohraté vzájomné zápasy vychádzajúc z maximálneho počtu 3 body za jeden zápas.

Príklad:

Družstvo A odohralo počas základnej časti sezóny 2021/2022 s Družstvom B 3 zápasy z celkového počtu 4 vzájomných zápasov, pričom výsledky boli nasledovné:

Družstvo A – Družstvo B 4:1

Družstvo A – Družstvo B 3:1

Družstvo A – Družstvo B 1:3

To znamená, že Družstvo A získalo 6 bodov, Družstvo B 3 body zo vzájomných zápasov, zostávajúci 4. zápas sa nestihol odohrať, na základe vzájomných výsledkov týchto družstiev sa body za 4. zápas rozdelia v pomere 2 body pre Družstvo A a 1 bod pre Družstvo B.

Viac v Usmernení Ligovej rady TIPOS SHL

Systém pridelenia bodov za neodohrané zápasy:

Kolo Zápas Vzájomné zápasy Rozdelenie bodov
35. kolo Humenné – P. Bystrica 4:2, 4:1, 5:2  3b pre Humenné  
35. kolo Topoľčany – Skalica 2:3pp, 1:7, 0:2 2,7b pre Skalicu, 0,3b pre Topoľčany
37. kolo Topoľčany – Žilina 4:2, 2:3, 0:5 2b pre Žilinu 1b pre Topoľčany
37. kolo Modré krídla – Dubnica   1:7, 2:4, -:- 2b pre Dubnicu *  
38. kolo Dubnica – Topoľčany 0:4, 6:3, 4:3pp  1,7b pre Dubnicu 1,3b pre Topoľčany
39. kolo Humenné – Dubnica 4:3, 3:4pp, 1:5  1,7b pre Dubnicu 1,3b pre Humenné

 

 

 

 

 

 

Body prirátané na základne bodového koeficientu

Vlci Žilina + 2 body
HK iClinic Skalica + 2,7 bodu
HC 19 Humenné + 4,3 bodu
HC Topoľčany + 2,6 bodu
TSS Group Spartak Dubnica + 5,4 bodu *
HK´95 Považská Bystrica 0 bodov
Modré krídla Slovan

0 bodov *

 

* Dohrávka 26. kola medzi Dubnicou a Modrými krídlami v nedeľu 27. februára ešte ovplyvní aj prirátané body Dubnice, resp. Modrý krídel. Neovplyvní však už nijako ich konečné postavenie v tabuľke po základnej časti.

 


Najbližšie zápasy

No scheduled matches

Súvisiace články