TIPOS sa stal generálnym partnerom SHL, s projektom 18-tky a Slovenským pohárom ju podporí aj JOJ Šport

BRATISLAVA (20. septembra, SZĽH) – Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) vykročí do klubovej sezóny 2021/22 s dvomi novými dlhoročnými partnerstvami zosobňujúcimi rozvoj mládežníckeho hokeja i kvalitatívny rast druhej najvyššej seniorskej súťaže - Slovenskej hokejovej ligy. Jej generálnym partnerom bude spoločnosť TIPOS, mediálnym partnerom televízna stanica JOJ Šport, ktorá bude súbežne zastrešovať aj centralizovaný projekt prípravy hráčov do 18 rokov a Slovenský pohár. 

Obaja partneri sa so Slovenským zväzom ľadového hokeja dohodli na dlhoročnej spolupráci. Podporovať budú segmenty, ktorých rozvoj reflektuje aj dlhoročná stratégia slovenského hokeja schválená delegátmi júnového kongresu SZĽH. Spoločným prienikom je podpora, rozvoj a propagácia mládežníckeho hokeja. Jednak na úrovni projektu centralizovanej prípravy, v ktorom ponúka SZĽH hráčom do 18 rokov nadštardné zázemie i podmienky na rozvoj športových a osobnostných predpokladov, jednak v rámci Slovenskej hokejovej ligy, ktorej účastníci deklarujú dostatok priestoru pre rast mladých talentov.

Funkčné prepojenie medzi novými partnerstvami dotvára skutočnosť, že projekt prípravy reprezentácie do 18 rokov je už tradičnou, hoci nesúťažnou súčasťou SHL. „Sme veľmi radi, že Slovenský zväz ľadového hokeja získal na ceste naštartovaných systémových zmien dvoch nových a silných partnerov. Obaja vyjadrili záujem podporovať rozvoj mládežníckeho hokeja, ktorý je zosobnený či už v projekte osemnástky, alebo v Slovenskej hokejovej lige, keďže každý účastník deklaruje minimálne sedem miest v kádri pre hráčov do 23 rokov. Teší nás, že vďaka mnohým spoločným prienikom majú nové partnerstvá dlhoročný charakter,“ povedal Miroslav Šatan, prezident SZĽH.

Druhá najvyššia seniorská súťaž, ktorej mený zoznam sa od sezóny 2021/22 rozšíril na dvanásť oficiálnych účastníkov, prevezme názov TIPOS Slovenská hokejová liga. Jej 1. kolo štartuje šiestimi zápasmi už v stredu 22. septembra. „V roku 2020 sme sa stali generálnym partnerom našej najvyššej hokejovej súťaže – TIPOS Extraligy. Teraz, o rok neskôr, sa stávame aj generálnym partnerom druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku – po novom TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. Pôsobí v nej veľa mladých hráčov, ktorí sa častokrát vďaka svojim skvelým výkonom prebojujú práve do najvyššej hokejovej ligy. Našou snahou je podporovať aj mladé úspešné talenty a podpora Slovenskej hokejovej ligy nám na to poskytuje ideálny priestor,“ vysvetlil dôvody podpory Marek Kaňka, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, ktorá je najväčším donorom športu na Slovensku.

Vďaka novému mediálnemu partnerovi sa TIPOS Slovenská hokejová liga dostane aj na obrazovky novovznikajúcej televíznej stanice JOJ Šport, ktorá začne vysielať už čoskoro. Okrem mediálnej propagácie podporí všetky tri projekty vrátane centralizovanej prípravy osemnástky a Slovenského pohára aj finančne. „DNA našej športovej stanice je založená na predstave, že vždy, keď si slovenský fanúšik zapne náš kanál, mal by vidieť v dianí slovenský šport. Hokej je pre nás nosnou témou, keďže máme zakúpené práva na vysielanie majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, pričom začíname už o dva roky na kanáloch TJ JOJ a JOJ Šport. Aj z toho dôvodu sa chceme venovať hokeju koncepčne. So Slovenským zväzom ľadového hokeja sme podpísali dlhodobý kontrakt, v rámci ktorého budeme intenzívne podporovať centralizovaný projekt prípravy hráčov do 18 rokov, Slovenskú hokejovú ligu i Slovenský pohár. Najmä z dôvodu, že cítime potenciál v promovaní mladých hráčov a športovcov, ktorí môžu byť v budúcnosti základnou stavebnou jednotkou slovenskej reprezentácie na majstrovstvách sveta,” povedal na margo partnerstva so SZĽH Roman Neuschl, riaditeľ televízie JOJ Šport.

Zoznam účastníkov TIPOS Slovenskej hokejovej ligy v sezóne 2021/22: 

HC 19 Humenné, HC Topoľčany, HK´95 Považská Bystrica, HK Brezno, HK Gladiators Trnava, HK iClinic Skalica, HK Levice, HK MŠK Indian Žiar nad Hronom, HK VITAR Martin, Modré krídla Slovan, TSS Group Spartak Dubnica, VLCI Žilina, SR 18.