V Brezne víťazne, hodnotí Jozef Kováčik

Prvé body v sezóne

Jozef Kováčik HC Topoľčany: Do zápasu sme vstupovali s jasným cielom, vyhrať a zobrať Breznu všetky 3 body. Prvá tretina z našej strany bola celkom slušná. V kabíne sme si povedali, že pôjdeme do nich od prvého striedania, to nám aj vychádzalo. Forčekovali sme a dostávali sme sa do šancí, ale bohužial najslabšou vecou v našom tíme je koncovka. Bohužiaľ v tíme nemáme strelcou, ktorí by vedeli svojou aktivitou vyhrať zápas. Druhá tretina za stavu 0:1 potom čo sme si povedali, že budeme viacej brániť a budeme čakať na golovú príležitosť, tak sme hrali takú rozhádzanú hru. Brezno sa napokom dostávalo do príležitostí, kde nás podržal v bránke Michal Vojvoda. Na konci druhej tretiny bol stav stále nezmenený. Do tretej tretiny sme išli s tým istým cieľom ako do druhej, čo znamenalo silná obrana a vyčkávanie na gólovú šancu. Za každú cenu sme chceli Breznu zobrať tri body aj za cenu, žeby sme mali zvíťaziť iba 1:0. Bohužiaľ v tretej tretine sme mali veľký úsek vylúčení ku ktorým sa nechcem ani vyjadrovať. V takomto zápase a za takého stavu si nemôžeme dovolovať také vylúčenia. Napokom sme to zvádli, zahrali sme výborné oslabenie. Hráčom, ktorí boli na ľade patrí poďakovanie, zahrali to výborne. Samozrejme nemôžem zabudnúť ani na Michala Vojvodu, ktorý nás celý zápas držal svojimi zákrokmi a vychytal celý zápas na nulu. Kompas v dnešnom zápase dostal voľno, tiež si doliečuje menšie zranenie. Poďakovanie tiež patrí Jožkovi Tomčákovi, ktorý včera po dlhšom zranení a jednom tréningu naskočil do zápasového tempa. Bolo to hneď cítiť, bol hneď viditeľná posila na ľade, určite dopomohol tímu k včerajšej výhre. Z pozície trénera verím, že sa nám už uzdravia všetci hráči a od pondelka sa to bude už len zlepšovať. Čakájú nás ešte minimálne štyri zápasy vonku z dôvodu rekonštrukcie zimáku v Topoľčanoch potom verím, že sa vrátime trénovať späť do Topoľčian a budeme ešte lepší a pripravenejší. Tréningový proces v Bánovciach je tiež jeden atribút, krorý veľmi ovplyvňuje výkony mužstva. Nakoniec by som chcel ešte vyzdvihnúť a poukázať na výkon Tima Kopeckého juniora HC Topoľčany, ktorý svojou aktivitou a asistenciou pri golé dopomohol k našej prvej výhre. Tima sme zapájali do treningového a zápasového procesu už aj počas prípravného obdobia, teraz sa nám táto aktivita pozitívne vracia. V tomto trende zápajania našich juniorov chceme určite ďalej pokračovať. Timo nie je jediný junior, ktorý v tejto sezóne okúsil seniorský hokej. Všetko je to iba o prístupe a chcení hrať a presadiť sa. Verím, že v tejto sezóne sa ukáže v dobrom svetle ešte viacej našich juniorov. Poznamenal na záver Jozef Kováčik, hlavný tréner "A" mužstva HC Topoľčany.

Góly: 15. Nagy (Kopecký, Tomala). Rozhodovali: Lesay, Kocúr – Beniač, Hanko; strely: 32:37; vylúčení: 4:7; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 210 divákov.

Brezno: Babik – Zubák, Kuboš, Biro, Ganz, Korytko, Grec – Surový, Zemko, Jasenec – Ró. Huna, Ri. Huna, Olejník – Rákoš, Fungáč, Nespala – Turňa, Hudák, Hojo

Topoľčany: Vojvoda – Hřebíček, Dúžek, Dosek, Zekucia, Bystričan, Sedlák, Kopecký – Šandor, Tomčák, Vybiral – Piačka, Stránský, Ručkay – Rubner, Jaroš, Gergel – Tomala, Nagy, Cápay