Všetky body z topoľčianskeho ľadu brala Dubnica

Dnes brala body z topoľčianskeho ľadu Dubnica.

HC TOPOĽČANY - MHK TSS GROUP DUBNICA 4:6 (0:2, 2:3, 2:1)

Prvú tretinu na ľade jednoznačne dominovali hostia. Skóre otvoril v 11. minúte Fabuš a poslal Dubnicu do vedenia 1:0. Desať sekúnd do konca prvej tretiny zvyšuje gólový náskok hostí  Jakubík. Do šatní sa odchádzalo za stavu 0:2.

Druhá tretina bola stále pod taktovkou súpera. Už v 21. minúte Lantoš presnou strelou prekonal Kompasa a mení stav na 0:3. Domáci sa nestačia ani spamätať a v 22. minúte inkasujeme ďalší gól z hokejky Medeka. Piata rana pre Topoľčany prišla o 25 sekúnd neskôr v podobe gólu Luhového. Skóre v prospech Dubnice je už 5:0. Kompasa v bráne nahrádza Halo. Konečne prichádza budíček na strane Topoľčian.  V 29. minúte nás začína vracať do hry Tomčák, ktorý zúžitkoval strelu od Kováčika a znižuje na 1:5. Ďalší gól Dubnica inkasovala z hokejky Miklíka v 35. minúte hry.  Stav sa mení na 2:5.

V poslednom dejstve pokračujeme v dobre rozohratej hre. Máme niekoľko šancí znížiť skóre. Efektivita prichádza až v 44. minúte opäť v podaní Jožka Tomčáka. Skóre sa mení na 3:5. Náš štvrtý gól z hokejky Michala Kluku v 50. minúte vzbudzuje nádej na vyrovnanie dnešnej partie. Nakoniec však rozhodol a definitívny výsledok 4:6 zaknihoval Lantoš v 59. minúte dnešného zápasu.

Výsledky posledného kola nadstavby rozlúskli jednotlivé dvojice v štvrťfinále play-off.  Naším súperom, či sa nám to páči alebo nie,  je HK Spišská Nová Ves.

Od budúceho týždňa začíname od znova. Veríme, že ukážeme silu, ktorú naše mužstvo má a niekde drieme.

GÓLY A ASISTENCIE: 29. Tomčák (Kováčik, Pätoprstý ), 35. Miklík (Pätoprstý, Tomčák), 44. Tomčák (M. Novák, Ďurčo), 50. Kluka (Mihálik, Bečka) – 11. P. Fabuš (Lantoš, Klimenta), 20. Jakubík (Lantoš, Čakajík), 21. Lantoš (Fančovič, P. Fabuš), 22. Medek (Plavecký, Trška), 23. Luhový, 59. Lantoš (Klimenta, Fančovič)

HC TOPOĽČANY: Kompas, Halo – M. Novák, Ďurčo, Kováčik, Hřebíček, Huba, Bystričan, Hrudík, Bulák – Podstavek, Laššo, Jurák – Kluka, Uhnák, Mihálik – Pätoprstý, Tomčák, Miklík – D. Gergel, Bečka, Pekarčík

MHK TSS GROUP DUBNICA NAD VÁHOM: Kutej – Homer, Švec, Fančovič, Čakajík, Košecký, Chatrnúch, Plavecký, Trška – Luhový, Ďuriš, Kristín – Jakubík, P. Fabuš, Lantoš – Kanaet, Hudák, Klimenta – Hefka, D. Prna, Medek

ROZHODCA: Bachúrik – Šotek, Olle

HODNOTENIE ZÁPASU Z POHĽADU TRÉNEROV OBOCH TÍMOV:

R. CHATRNÚCH (tréner MHK Dubnica): "Ak by som mal zhodnotiť výkon nášho mužstva v dnešnom zápase, musím rozdeli dnešnú hru na dve polovice. V tej prvej sme jasne dominovali a myslím si, že sme zaskočili Topoľčany. Zo všetkého čo sa vyskytlo, nám padali góly. To sa nám v predchádzajúcich zápasoch nedarilo. Potom, keď sme dostali prvý a druhý gól, zľakli sme sa a báli sme sa hrať. Súper začal korčuľovať, nám nešli nohy, spravili sme individuálne chyby. Vo finále sme sa strachovali o výsledok. Každopádne si myslím, že ľuďom sa zápas páčil, padlo veľa gólov a nám trénerom už asi menej."

Ľ. HURTAJ (tréner HC Topoľčany): "Neviem si vysvetliť prvú polovicu dnešného zápasu. Boli sme nekoncentrovaní, bez pohybu. Iba sme stáli a pozerali, ako súper dáva góly. Je to veľká škoda, lebo naša hra posledné zápasy mala kritéria a takýmto výkonom hlavne doma a pred play off sme ju zahodili do koša. Základná časť končí, začína nová súťaž. Dúfam, že nás táto facka nedá psychicky dole, ale skôr nakopne."