Z Považia s tromi bodmi

HK '95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HC TOPOĽČANY 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Štvrté kolo Slovenskej hokejovej ligy sme odohrali na Považí. Považania boli zatiaľ bez jediného bodu, tak sa očakávalo, že na domácom ľade budú chcieť bodovať za každú cenu.

V prvej tretine sme otvárali skóre zásluhou Lantoša. To nám vlialo sebavedomie do ďalšieho dejstva. V 25. minúte upevil naše postavenie Sebastián Slávik a zvýšil na 0:2. Zdalo sa, že favorit dnešného zápasu je jasný. Súper však začal od 27. minúty prepisovať scénar. Najskôr znížil vedenie Šefčík na 1:2 a úplne nás vyliečil v 36. minúte Cíger, keď vyrovnal na 2:2.

Naša záchrana prišla v poslednom dejstve. Gól Michala Kluku v 58. minúte definitívne spečatil naše víťazstvo.

Z Považia vezieme cenné tri body.

Góly a asistencie: 27. Niník (Šefčík), 36. Cíger (Rufati) – 19. Lantoš (Kováčik), 25. Slávik, 50. Kluka

HK 95 Považská Bystrica: Klinčúch, Lamper – Šefčík, Nahálka, Božík, Niník, Saboš, Augustín – Ligas, Zlocha, Cíger – Hús, Turan, Rodionov – Mokrohajský, Németh, Iždinský – Krieger, Rufati, Švantner

HC Topoľčany: Kompas, Vičan – Ďurčo, Huba, Hrudík, Kováčik, Bystričan, Hřebíček, Španko, Slávik – Šišovský, Tomčák, Podstavek – Ručkay, Lantoš, Kluka – Pekarčík, Laššo, Gergel – Pätoprstý, Uhnák, Olejník

Rozhodovali: PÍŠŤANSKÝ, Branislav, Bc. (HR1) , ĎURINA, Vladimír, Bc. (ČR1) , HAJNIK, Martin (ČR2)

Ďalší zápas je na programe v stredu - 25. 09. 2019 o 18,00 hod. na domácom ľade proti Bratislava Capitals!