(0:1, 1:0, 1:1, 1:0)
15. kolo, Číslo zápasu 573 ZŠ Topoľčany 1423 divákov

Súboj proti Skalici s dvojbodovým ziskom

HC TOPOĽČANY - HK SKALICA 3:2pp (0:1, 1:0, 2:1)

Dnešný zápas proti Skalici bol doslova súbojom. Záhráci opäť ukázali, že sú pre nás komplikovaným súperom, na ktorého stále nevieme nájsť zaručený recept.

Atmosféra na ľade aj v hľadisku gradovala z minúty na minútu, čo sa prejavilo aj  početnými vylúčeniami.

Napokon sme zo zápasu vyšli ako víťazi s dvojbodovým ziskom. Rozhodol Michal Kluka v poslednej sekunde predĺženia.

Oba tímy podali výborný výkon a išli na doraz.

Napriek hektickej hre a množstva šancí na oboch stranách prišiel prvý gól až dve minúty pred koncom prvej tretiny. Skóre otvorili hostia v podaní Šmída. Stav hry po 1.tretine skončil 0:1.

V  35. minúte sa Lantoš za asistencie Tomčák a Hřebíčka postaral o vyrovnané skóre  1:1.

Na začiatku posledného dejstva opäť Skalica zásluhou Okoličányho zvýšila svoj gólový náskok na 2:1.

Nádej na úspech nám priniesla 56. minúta, keď nás Pätoprstý vyrovnávajúcim gólom opäť vrátil do hry. Riadny hrací čas však víťaza nepriniesol.

Fantastický moment prišiel v poslednej sekunde nastaveného hracieho času. Puk z hokejky  Michala Kluku sa odrazil od nášho hráča a skončil v bráne súpera a zabezpečil nám víťazstvo.

Síce s obtiažami ale Skalica napokon zdolaná!

GÓLY A ASISTENCIE: 35. Lantoš (Tomčák, Hřebíček), 56. Pätoprstý (Tomčák, Hřebíček), 65. Kluka (Kováčik, Bystričan) – 18. Šmída (Horváth), 43. Okoličány (Škápik, Horváth)

STRELY: 50:43

DIVÁCI: 1423

HC TOPOĽČANY: Kompas – Ďurčo, Španko, Kováčik, Hřebíček, Bystričan, Hrudík, Bulák – Gergel, Laššo, Pekarčík – Lantoš, Tomčák, Kluka – Pätoprstý, Uhnák, Podstavek – Olejník, Kubek, Špankovič.

HK SKALICA: Ovečka – Horváth, Škápik, Mikéska, Janík, Hohl, Fereta, Moritz, Hílek – Okoličány, Šmída, D. Mikula – Trenčan, Pulščák, Dvonč – Trnka, Nemec, A. Kotzman – Koziot, Ivičič, P. Kotzman.

ROZHODOVALI: Vido – Drblík, Makúch.

HODNOTENIE ZÁPASU V PODANÍ TRÉNEROV OBOCH MUŽSTIEV (Michal Ružička a Ľ. Hurtaj):