1:3
(0:2, 1:0, 0:1)
36. kolo, Číslo zápasu 677 Niké Aréna Žilina 285 divákov

V Žiline za tri body

Žilinu sme zdolali, druhá  priečka  pred nadstavbou obhájená a tri body putujú do Topoľčian.

V dnešnom zápase predviedli Topoľčany  výkon, na ktorý sme boli u našich  hokejistov zvyknutí, ale ostatné zápasy ponúkali iné svedectvo.  Vaša dnešná výpoveď na ľade nás presvedčila, že to vo vás stále je!

MsHK DOXXbet ŽILINA - HC TOPOĽČANY  1:3 (0:2, 1:0,0:1)

Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou. Skóre  otvorila štvrtá formacia v podaní  Kubek - Gergel, Olejník v 9.minúte hry. O šesť  minút upevnil naše vedúce postavenie gólom Pekarčík. Do kabín sa po 1.tretine odchádzalo za stavu 0:2.

V druhom dejstve Žilina v rýchlej akcii po vyhratom buly v 22.minute znížila zásluhou Síkela na 2:1.

Konečné skoré 1:3 zaknihoval Michal Kluka v 49.minúte dnešného zápasu presnou strelou do bránky súpera!

GÓLY A ASISTENCIE: 22. Síkela (Dubeň,  Húževka) – 9. Kubek (Gergel, Olejník), 15. Pekarčík (Laššo, Uhnák), 49. Kluka (Jakúbek, Hřebíček)

MsHK DOXXbet ŽILINA: Mikoláš (Lackovič) – Dubeň, Pišoja, Nádašdi, Turian, Leško, Coma, Housa – Síkela, Húževka, Markovič – Rehák S., Ondruš, Rehák D. – Záhradník, Prášil, Macek – Valášek, Minárik, Gálik

HC TOPOĽČANY: Halo (Kompas) – Ďurčo, Bystričan, Kováčik, Hřebíček, Hrudík, Španko, Bulák, Špankovič – Jurák, Jakúbek, Miklík – Kluka, Tomčák, Podstavek – Pekarčík, Laššo, Gergel – Olejník, Uhnák, Kubek
Rozhodca: Adamec – Drblík, Ševčík
Diváci: 285

Ľubomír HURTAJ HODNOTÍ DNEŠNÝ ZÁPAS:
"Dnes celé mužstvo predviedlo vynikajúci výkon, ktorý bol podporený výborným výkonom brankára. Hrali sme to, čo sme si povedali, výborne takticky a s nasadením. Dúfam, že si to prenesieme aj do nadstavby, kde nás budú čakať ťažké zápasy. "