9. kolo, Číslo zápasu 727 ZŠ Martin 1392 divákov

Martin nám zmaril šancu na druhú priečku

HK VITAR MARTIN - HC TOPOĽČANY 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)

S dnešnou prehrou odišla aj naša šanca na návrat na druhú priečku.
Na súpera v štvrťfinále playoff si teda budeme musieť počkať do piatku.

Diváci na martinskom zimnom štadióne dnes každopádne videli kvalitný hokejový zápas.
Súboje na ľade gradujú. Máme sa na čo tešiť, playoff určite ponúkne zaujímavé hokejové divadlo.

Skóre otvárali domáci v 4. minúte zápasu rýchlym gólom Dírera do Halovej brány. Ďalší presný zásah martinského tímu prišiel v 11. minúte hry a stav sa zmenil na 2:0. Ešte počas prvej tretiny zabezpečil trojgólový náskok Zlocha v 14. minúte zápasu.  Nastala ešte jedna zmena - Hala v bráne vystriedal Kompas.

V druhej tretine jednoznačne dominovali Topoľčany. Už v 21. minúte Miklík znižuje na 3:1 razantnou strelou do brány súpera. Ďalšiu šancu zúžitkoval v 37. minúte Pätoprstý a upravil stav zápasu na 3:2.

Posledná tretina ponúkla niekoľko vyslovených šancí na oboch stranách. Úspešná z toho bola iba jediná z hokejky domáceho Poliačeka v 44. minúte hry. Martin si pripísal ďalšie tri body a definitívne poistil druhú pozíciu v lige.

GÓLY A ASISTENCIE: 4. Dírer (Tabaček), 11. Videlka (Róth, Zlocha), 14. Zlocha (Rusina, Nauš), 44. Poliaček (Cíger, Matejka) – 21. Miklík (Tomčák, Novák), 37. Pätoprstý (Ďurčo, Novák)

HK VITAR Martin: Bernát (Tirone) – Šimon, Korím – Tabaček, Rusina – Cebák, Matejka – Paulíny, Burzík – Rudzan, Dírer, Nauš – Videlka, Zlocha, Róth – Cíger, Murček, Poliaček – Jurášek, Babka, Žiak

HC TOPOĽČANY: Halo - Kompas – Novák, Ďurčo – Kováčik, Hřebíček – Huba, Bystričan – Hrudík, Bulák – Kluka, Mihalík, Jurák – Pätoprstý, Tomčák, Miklík – Gergel, Podstavek, Uhnák – Bečka, Laššo, Španko

ROZHODOVALI: Šefčík P. – Valachovič, Šefčík J., Frimmel