(1:0, 0:1, 3:1)
19. kolo, Číslo zápasu 697 ZŠ Topoľčany 510 divákov

Reprezentácia SR18 podľahla 4:2

HC TOPOĽČANY - REPREZENTÁCIA SR18 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Slovenská reprezentácia do 18 rokov dnes síce ukázala dobrú formu a držala topoľčianskych seniorov v strehu až do poslednej minúty, ale napokon podľahla 4:2.

V 5. minúte otvoril skóre Tomčák a poslal nás do vedenia 1:0. Aktívna hra na oboch stranách do konca prvej tretiny ďalší gól nepriniesla.
V prostrednom dejstve sme trochu poľavili, čo využil súper a vyrovnal presnou strelou Demeka na 1:1.
Rozuzlenie a víťaza priniesla až posledná tretina. Gólovo ju otvoril v 43. minúte Miloš Bystričan, ktorý zúžitkoval našu presilovú hru a opäť nám zabezpečil vedenie 2:1. O necelé dve minúty pristál ďalší gól v bráne súpera, tentokrát z hokejky Joža Kováčika. Stav zápasu sa zmenil na 3:1. Neuveriteľná strela Špankoviča v 48. minúte, ktorá prekvapila nielen brankára hostí, zvýšila náš gólový náskok na 4:1.
Napriek tomu sa nádeje slovenského hokeja nevzdávali a v 53. minúte znížili zásluhou Šramatyho na 4:2.
Necelé dve minúty do konca zápasu tréneri hostí odvolávajú brankára. Skóre zápasu sa však už nezmenilo.

GÓLY A ASISTENCIE: 5. Tomčák (Špankovič, Jurák), 43. Bystričan (Španko, Pekarčík), 45. Kováčik (Hřebíček, Uhnák), 48. Špankovič (Hřebíček) – 27. Demek (Vaňo, Jacko), 53. Šramaty (Faith, S. Rehák)

STRELY: 34:42

HC TOPOĽČANY: Halo – Kováčik, Hřebíček, Hrudík, Španko, Bystričan, Bulák – Jurák, Tomčák, Podstavek – Kluka, Jakúbek, Špankovič – D. Gergel, Laššo, Pekarčík – Olejník, Kubek, Uhnák.

SLOVENSKO U18: Boľo – Petrovický, Š. Nemec, Ketner, Zubák, Jacko, Stripai, Kapičák – S. Rehák, Faith, Lukošik – Ragan, Šimko, R. Nemec – Demek, Šramaty, Vaňo – Smidžár, Lipiansky, G. Olejník

ROZHODOVALI: Vido – Stankovič, Kiepeš.

DIVÁCI: 510

ZÁPAS HODNOTIA   Mgr. Ivan FENEŠ (hlavný tréner Reprezentácie SR18) a Ľubomír HURTAJ (tréner HC Topoľčany):

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU TU

V stredu 22. 01. 2020 začína nadstavba. Otvárame ju domácim zápasom proti HK SKALICA o 18,00 hod.