SKALICA NÁS ZOSADILA Z TRETEJ PRIEČKY

HK SKALICA - HC TOPOĽČANY 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)

Skalica nás tohtoročnú sezónu prekonala po štvrtý-krát.

Skóre na skalickom ľade sme otvárali už v tretej minúte vďaka presnej strele Pekarčíka. Do konca prvého dejstva však domáci stihli vyrovnať zásluhou Janíka .
Iskra nádeje na bodový zisk topoľčianskemu tímu ešte skrsla v 28. minúte, keď nás opäť uviedol do vedenia 2:1 Uhnák.
Sled ďalších akcií nás však tvrdo zrazilo k zemi a do konca zápasu sa nám už nepodarilo lapiť dych. V priebehu štyroch minút nám domáci hráči dali tvrdú lekciu v podobe troch rýchlych gólov a v 39. minúte utvrdil vedúce postavenie domácich Štumpf.
Druhé dejstvo tak definitívne rozhodlo o víťazovi.
Stav zápasu 5:2 sa stal nekompromisným skóre dnešného duelu.

Výsledok 42.kola nás posunul o priečku nižšie na 4?? miesto. Pozíciu v tabuľke sme si vymenili s Dubnicou.

Do konca základnej časti nám zostávajú ešte dva zápasy. V nedeľu cestujeme do Humenného. Tak hlavu hore, treba bodovať!

Góly: 17. Janík (Škápik, Hujsa), 30. Hujsa (Štumpf, Škápik), 34. Janáč (A. Kotzman), 34. Vaškovič (Štumpf, Hujsa), 39. Štumpf (Grman) – 3. Pekarčík, 28. Uhnák (Tábi, Bystričan)
Strely: 44:33    Vylúčenia: 4:6 na 2 min.    Presilovky: 2:1    Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Druga, Bachúrik – Beniač, Šefčík

Diváci: 735

HK SKALICA: Romančík – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, Grman, P. Kotzman, Hílek – Vaškovič, Hujsa, Štumpf – Jurák, Mowrey, Okoličány – A. Kotzman, Jaša, Janáč – Kniazev, Dufek, Trnka

HC TOPOĽČANY: Halo – Ďurčo, Hřebíček, Kováčik, Hrudík, Hruška, Bystričan, Bulák, Šťastný – Tábi, Tomčák, Podstavek – Lichanec, Kalináč, Kluka – Pekarčík, Laššo, Uhnák – Nemček, Klenko, Bečka

HODNOTENIE ZÁPASU:

Ľ. Hurtaj (tréner HC Topoľčany):
„Vieme, že základná časť sa blíži k záveru a rozhoduje každý bod. V Skalici sme jednoznačne chceli bodovať. Dva-krát sme sa dostali do vedenia. Domáci však vyrovnali a zápas sme prakticky prehrali za desať minút v druhej tretine, kedy sme dostali tri góly. Potom sa zápas už iba dohrával. Určite nie som spokojný s výsledkom. Vidíme, že nám poslednú dobu nejako nejde hra. Musíme sa z toho dostať, pretože tú sezónu, ktorú sme odmakali počas štyroch mesiacov, môžeme veľmi rýchlo stratiť. Musíme to jednoducho otočiť, zomknúť sa a opäť sa vrátiť k hre, ktorú sme hrali od začiatku sezóny.“

43. kolo a predposledný zápas základnej časti opäť odohráme u súpera. Tento-krát nás bude už v nedeľu 27.01.2019 hostiť HUMENNÉ!